ВОДОПОСТАЧАННЯ

 

Комунальне підприємство "Водоканал" Мелітопольської міської ради Запорізької області здійснює забір води з артезіанських свердловин Мелітопольського та Новопилипівського родовищ та подає її споживачам міста Мелітополя та Мелітопольського району.Новопилипівське родовище

Новопилипівський водозабір введено в експлуатацію з 1973 року. Це родовище складається з 9 працюючих артезіанських свердловин, в тому числі 3 свердловини бучакського горизонту та 6 свердловин крейдяного горизонту. Дані свердловини розташовані на землях Мирненської селищної ради ОТГ та Терпінівської сільської ради. З артезіанських свердловин по збірному водопроводу вода поступає до двох резервуарів чистої води, ємністю 1000куб.м кожен. Ці резервуари чистої води розташовані на території водопровідної насосної станції №5 (ВНС №5) в районі с. Новопилипівка. Після цього по двох напорних нитках Мирненського та Тамбовського водоводів вода подається до двох резервуарів чистої води об'ємом 6000куб.м кожен. Дані резервуари розташовані на території водопровідної насосної станції третього підйому (ВНС №4) по вул. Чкалова з подальшою подачею води мешканцям міста за допомогою напорних трубопроводів.Мелітопольське родовище

Забір питної води здійснюється з Мелітопольського родовища 27 робочими артезіанськими свердловинами, в т.ч. бучакський горизонт - 17 шт., сарматський горизонт - 10 шт. Вода з артезіанських свердловин по збірних водоводах подається на ВНС №1,2,3 та ВНС по вул. Гвардійській. На ВНС №1 розташовані 2 резервуари чистої води ємністю по 300 куб.м кожен, на ВНС №2,3 - 3 резервуари чистої води (2шт. ємністю по 300 куб.м, 1шт. - 500 куб.м), ВНС по вул. Гвардійській - 2 резервуари чистої води об'ємом по 250 куб.м кожен. Далі за допомогою насосного обладнання вода подається в міську водопровідну мережу.
Система централізованого водопостачання м. Мелітополя за ступенем забезпеченості подачі води відноситься до I категорії (згідно з Державними будівельними нормами України ДБН В.2.5-74:2013 "Водопостачання. Зовнішні мережі та споруди", затвердженими наказами Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 08.04.2013 №133 та від 28.08.2013 №410.)
Водопровідна мережа має пропускну здатність 55 тис.куб.м на добу. Довжина водопровідних мереж становить 422,37 км., у тому числі водоводів - 82,3 км., вуличних водопровідних мереж - 286,9 км., внутрішньоквартальних та дворових мереж - 53,17 км.
Для подачі води в багатоповерхові будинки встановлені насосні станції для підкачування води в кількості 26 шт.
КП "Водоканал" ММР ЗО обслуговує 63802 споживачів категорії "населення" та 1593 споживачів категорії "суб'єкти господарювання".