Прилади обліку та повірка

З метою забезпечення виконання Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», відповідно до умов укладеного договору, ТОВ «СЕРВІСТЕХНОЛОГІЯ» є офіційно уповноваженим підприємством, яке БЕЗ ДЕМОНТАЖУ та РОЗПЛОМБУВАННЯ здійснює повірку приладів обліку води абонентів КП «Водоканал» ММР ЗО, що значно знижує вартість вказаної послуги.
Послуги ТОВ «СЕРВІСТЕХНОЛОГІЯ» надаються кваліфікованими фахівцями, у зручний для абонентів час. За результатами проведеної повірки приладу обліку води видається Свідоцтво державного зразка.
Запис для повірки приладів обліку за телефонами: 067-610-44-23, 095-586-57-67ПОРЯДОК УСТАНОВКИ ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ (ВОДОМІРІВ)

Для власників приватних будинків та нежитлових приміщень

Споживачам приватного сектора,а також власникам (користувачам) нежитлових приміщень для установки приладу обліку необхідно:

 1. Одержати технічні умови та проект.
 2. Погодити існуючу проектну документацію в технічному відділі КП «Водоканал» ММР ЗО, вул. Покровська, 100. Телефон 42-13-63
 3. Встановити прилад обліку відповідно до проектної документації.
 4. Оплатити вартість введення в експлуатацію (опломбування) приладу обліку води у будь-якому пункті прийому платежів.
 5. Викликати представника КП «Водоканал» ММР ЗО для реєстрації (опломбування) приладу обліку:
  для фізичних осіб за тел. 42-67-00, 067-610-35-78
  для юридичних осіб: за письмовим зверненням.

Для власників квартир у багатоквартирних житлових будинках

Споживачам - власникам квартир у багатоквартирних житлових будинках для установки приладу обліку необхідно:

 1. Установити прилад обліку (схему типової установки водомірного вузла див. нижче).
  • Увага!
   Згідно будівельних норм ДБН В.2.5-64 2012 «Внутрішній водопровід і каналізація будинків» водомірний вузол повинен перебувати на водопровідному введенні у квартиру.
  • Розташування водомірного вузла повинне забезпечувати вільний доступ до водоміра для представників КП «Водоканал» ММР ЗО (перевірка та знімання показань лічильника води).
  • Для зменшення погрішності показань водоміра при установці необхідно передбачити прямолінійні ділянки трубопроводу згідно умов монтажу та встановлення технічного паспорту прилада обліку для кожної марки окремо.
 2. Оплатити вартість реєстрації (опломбування) приладу обліку води у будь-якому пункті прийому платежів.
 3. Викликати представника КП «Водоканал» ММР ЗО для реєстрації (опломбування) приладу обліку, звернувшись до відділу технічної інспекції - каб. №19 КП «Водоканал» ММР ЗО, вул. Покровська 100, або за тел. 42-67-00, 067-610-35-78
Увага: для власників квартир у багатоквартирних житлових будинках з нестандартним плануванням і гуртожитків при установці приладів обліку необхідно дотримуватись такого ж порядку, як і для споживачів приватного сектора (див. розділ 1 цієї статті).

Типова схема установки квартирного водомірного вузла

Водомірний вузол у зборі повинен містити: корінний вентиль, фільтр, штуцера з гайками, водомір, зворотний клапан (для запобігання гідроударів у системі водопостачання)
Увага! Корінний вентиль повинен перебувати в робочому стані, за необхідності потрібно заздалегідь провести ремонтні роботи або заміну несправих вузлів.


Підстави для установки водомірів


ЩОДО ДЕРЖПОВІРКИ ПРИЛАДІВ ОБЛІКУ ВОДИ
до відома мешканців м. Мелітополя, споживачів КП «Водо­канал» ММР ЗО!

З метою дотримання вимог Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» (далі «Про комерційний облік...») від 22.06.2017 та у зв’язку з виведенням зі структури тарифів видатків, пов’язаних з обслуговуванням та повіркою загальнобудинкових та індивідуальних засобів обліку води КП «Водоканал» ММР ЗО повідомляє:

Згідно п.2 ст.6 Закону України «Про комерційний облік...» обслуговування та заміна вузлів комерційного обліку здійснюється за рахунок коштів власника таких вузлів обліку.

Згідно зі ст. 17 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» від 05.06.2014 №1314-VII (зі змінами), п. 15 «Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води та водовідведенняя», затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2001 №630 (зі змінами), п.38 Переліку міжповіркових інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які знаходяться в експлуатації, за категоріями, затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку та торгівлі України від 13.10.2016 №1747 «Про затвердження міжповіркових інтервалів законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які знаходяться в експлуатації, за категоріями», НА ЗАСОБИ ВИМІРЮВАЛЬНОЇ ТЕХНІКИ (ЛІЧИЛЬНИКИ ВОДИ) ВСТАНОВЛЕНО МІЖПОВІРКОВИЙ ІНТЕРВАЛ 4 (ЧОТИРИ) РОКИ, по закінченню якого вони підлягають періодичній повірці.

На підставі вищевикладеного споживачам, лічильники води яких підлягають державній плановій повірці, направляються попередження, де повідомлено, що протягом 30 днів з дня отримання попередження необхідно виконати періодичну повірку засобів вимірювальної техніки (лічильників води). Роботи по розпломбуванню/опломбуванню та державній повірці приладів обліку виконуються на платній основі.


ВАЖЛИВО ЗНАТИ:


Звертаємо Вашу увагу! Демонтаж засобу вимірювальної техніки (лічильника води), проводиться споживачем виключно після зняття засобу обліку з реєстрації (розпломбування), яке здійснюється представниками КП «Водоканал» ММР ЗО.

Заявку на розпломбування/опломбування засобів вимірювальної техніки можна оформити в технічній інспекції КП «Водоканал» ММР ЗО, каб.№19 за адресою вул.Покровска, 100, або за телефонами: 42-67-00; +38 (067)610-35-78.


ПРОВЕДЕННЯ ЗАХОДІВ З ДЕРЖПОВІРКИ ЛІЧИЛЬНИКІВ ВОДИ:


В переліку комерційних (платних) послуг, які надає КП «Водоканал» ММР ЗО, є послуга по проведенню повірки засобів вимірювальної техніки (лічильників води), а саме: розпломбування, повірка та опломбування засобів вимірювальної техніки (лічильників води ДУ 15, 20 и 25).

Вищенаведена послуга є платною. Її можна замовити заздалегідь:

 • відділ повірок, обслуговування та ремонту водомірів КП «Водоканал» ММР ЗО: 44-85-98; +38 (067)611-82-73
 • технічна інспекція КП «Водоканал»ММР ЗО: 42-67-00; +38 (067)610-35-78