Контакти
(0619) 44-81-78
(0619) 44-85-98
вул.Покровська 100, м.Мелітополь.
Графік роботи: з 7.00 до 16.00
melvoda@mlt.gov.ua
Централізована система водовідведення м. Мелітополя існує з 1968 року. Її загальна довжина на сьогоднішній день становить 167,29 км., яка об'єднує 19,6 км. головних колекторів, 73,6 км. - вуличних, 74,09 км. - внутрішньоквартальних та дворових мереж і 10 каналізаційних насосних станцій.
Стічні води від усіх споживачів міста потрапляють в самопливні колектори та надходять на каналізаційні насосні станції:
Потім стічні води перекачуються в прийомні резервуари основних КНС №4 та КНС №5, і далі по напірним колекторам - на Центральні очисні споруди (ЦОС).
Стічні води з вул. Гвардійської надходять на каналізаційну насосну станцію №10. Потім по напірному колектору перекачуються на станцію біологічної очистки, проектна потужність якої складає 2,1 тис. куб.м/добу. Повністю очищена вода потрапляє в струмок Піщанський.
Центральні очисні споруди розташовані в південно-західній частині Запорізької області на відстані 145 км. від міста Запоріжжя, 60 км. від Азовського моря, та 7 км. від міста Мелітополя.
Майданчик ЦОС розташований на правому березі річки Молочної, займаючи географічно водороздільне плато, його пологі схили, крутий схил корінного берега і долину річки Молочної. Загальна площа очисних споруд - 37,17 га. Проект на будівництво ЦОС був розроблений проектним інститутом "УкркомунНДІпроект" м. Харків у 1977 році. У 1983 році об'єкт було введено в експлуатацію.
Проектна потужність очисних споруд становить 22995,0 тис.куб.м на рік або 63,0 тис.куб.м на добу. Фактична середньодобова кількість стічних вод, що надходять на очистку, за даними 2017 року становить від 10,1 тис. куб.м/добу.
Склад споруд, що входять до комплексу очищення стічних вод:
Усі стічні води, що пройшли повну біологічну очистку в аеротенках з подальшим знезараженням гіпохлоритом натрію, перекачуються насосами по напірно-самопливному скидному трубопроводу в річку Молочну на відстані 6 км. від її гирла, що впадає в Молочний лиман.
Аналізи стічних вод проводяться хіміко-бактеріологічною лабораторією водовідведення за графіком відбору проб, узгодженим з Департаментом екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації: короткий аналіз - щодня; повний аналіз - 1 раз на 10 днів. Хіміко-бактеріологічна лабораторія водовідведення атестована на проведення вимірювань хімічних, фізико-хімічних і бактеріологічних показників стічної води, зворотної води, поверхневої води, води спостережних свердловин, активного мулу і стічних вод споживачів.